Sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy są ozdobą oka i powodują, że twarz nabiera ekspresji. Nosi się je na weselach w teatrze, na wakacjach i wszędzie tam gdzie zależy nam na romantycznym nastroju.  Można je nakładać pojedynczo, fragmentami lub w postaci kompletnej. Ich nakładanie nie jest trudne i kierując się poniższymi wskazówkami każda z was może osiągnąć wymarzony efekt.

  1. Wybierz sztuczne rzęsy. Zdecyduj o kolorze, oraz rodzaju rzęs, które ci odpowiadają.
  2. Miej pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria oraz lustro. Najpierw oczyść twarz.
  3. Sztuczne rzęsy można przycinać za pomocą nożyczek. Typowo powinny wystawać odrobinę poza zewnętrzny kącik oka i być zróżnicowane pod względem długości. Powinny wyglądać jak naturalne przedłużenie twoich naturalnych rzęs.
  4. Używając kredki do oczu narysuj cienką linie na powiece blisko linii rzęs. Po nałożeniu sztucznych rzęs pomoże to uzyskać naturalny, spójny wygląd.
  5. Nałóż niewielką ilość kleju do rzęs wzdłuż podstawy sztucznych rzęs. Poczekaj 30 sekund by klej mógł nieco przyschnąć.
  6. Zamykając oczy nałóż sztuczne rzęsy pęsetą. Dociśnij j do powiek i ustaw lekko powyżej linii swoich naturalnych rzęs tak blisko krawędzi jak to tylko możliwe. Dokładnie i delikatnie dociskaj przez trzydzieści sekund na całej długości sztucznych rzęs, sprawdzając czy są dobrze ułożone. Pojedyncze kępki nakładaj od zewnętrznych kącików oka do wewnątrz. Powtórz proces dla drugiego oka.
  7. Zastosuj zalotkę do rzęs by połączyć sztuczne rzęsy z rzęsami naturalnymi. Gdy skończysz nałóż warstwę tuszu do rzęs i przyciśnij palcem za sztucznymi rzęsami.
  8. Upewnij się, że rzęsy dobrze się trzymają oraz wyglądają naturalnie? Tam gdzie potrzeba popraw niektóre miejsca tuszem do rzęs lub kredką do powiek. Kiedy opanujesz tą technikę sztuczne rzęsy dodadzą ci blasku oraz pewności siebie.

Dodaj komentarz