Puder mineralny

Puder mineralny do makijażu jest stosunkowo nowym rodzajem kosmetyku stworzonego mając na uwadze łatwość użycia oraz uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu niż na to pozwalają tradycyjne płynne odpowiedniki. Zazwyczaj jako podkład, korektor lub puder wykończeniowy dostępny jest w formie luźnego proszku, który nakłada się miękkim pędzlem do makijażu. Większość ekspertów jest zgodnych, że kosmetyki mineralne są lepsze dla wielu rodzajów skóry, gdyż nie zawierają substancji drażniących oraz łatwiejszy jest w usuwaniu.

W przypadku Większość pudrów mineralnych podstawowym składnikiem jest tlenek cynku lub dwutlenek tytanu. Substancje te oferują naturalną ochronę skóry przed działaniem słońca, łagodzą również stany zapalne. Rozdrobnione cząsteczki kosmetyku są łatwiejsze do usunięcia. Prawidłowo nałożony na skórę puder mineralny nie powoduje efektu maski.

Wiele firm kosmetycznych oferuje makijaż mineralny, reklamując jego naturalnie wyglądające krycie. Dostępny jest w wielu kolorach i można dopasować go do każdego rodzaju odcienia skóry. Upewnij się więc, że wybierasz produkt który dokładnie pasuje twojej karnacji. Kobiety, które lubią się opalać, mogą stosować lekko różniące się odcienie w zależności od zmian koloru skóry. Zanim nabędziesz pełnowymiarowy produkt warto wypróbować tester, by upewnić się, że kosmetyk na twojej skórze będzie dobrze wyglądał przy różnych rodzajach oświetlenia. Dobre dopasowanie koloru pudru mineralnego jest kluczowe dla uzyskania naprawdę naturalnego i zrównoważonego wyglądu.
Większość makijaży mineralnych nakłada się za pomocą pędzla. Opanowanie tej umiejętności wymaga nieco praktyki. Niektóre kobiety polecają odsypywanie niewielkiej ilości pudru do wieczka pojemniczka by uniknąć nierównego krycia. Po nabraniu pudru na pędzel, uderz lekko w twardą powierzchnię aby pozbyć się jego nadmiaru i nakładaj na niewielki fragment twarzy. Używając mniejszych i drobniejszych pędzli, idealnie przykryjesz korektorem koła pod oczami, drobne zabarwienia lub blizny. Wiele producentów proponuje puder wykończeniowy do nakładania na podkład i korektor, co zabezpiecza makijaż przed przypadkowym starciem.

Choć pudry mineralne mogą być świetną alternatywą dla ciężkich lub tłustych makijaży płynnych, to posiadają również pewne wady. By zapewnić właściwą higienę użytkowania pędzle powinny być regularnie myte mydłem antybakteryjnym. Puder może również przylgnąć do brwi, rzęs lub włosów. Można sobie z tym poradzić za pomocą nawilżonej chusteczki. Pomimo tego puder mineralny jest wywołującym wrażenie nowym produktem kosmetycznym polecanym przez wielu ekspertów.

Dodaj komentarz