Podkład mineralny – nakładanie

A więc znalazłaś właśnie perfekcyjny odcień? Świetnie! Dowiedz się teraz jak prawidłowo nakładać podkłady mineralne. Jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć. Nagrodą będzie bardzo trwały makijaż i naturalny efekt.

Zacznij od właściwego nawilżenia. Podkład mineralny przylega do naturalnego natłuszczenia skóry i jeżeli twarz jest zbyt sucha, podkład może wyglądać jak zwykły puder. Nałóż krem nawilżający lub primer i poczekaj aż zostanie wchłonięty.

Nasyp odrobinę więcej niż szczyptę podkładu do małej miseczki lub na wieczko pojemnika kosmetyku. W ten sposób nie nabierzesz za dużo pudru. Jeśli będzie trzeba, zawsze możesz nałożyć kolejną warstwę. Aby makijaż nie wyglądał zbyt ciężko stosuj nie więcej niż trzy warstwy.

Nabieraj puder miękkim pędzlem, a następnie lekko uderzając strząśnij z pędzla nadmiar produktu. Stosuj pędzle do makijażu dobrej jakości. Do nakładania podkładu mineralnego świetnie nadają się pędzle Kabuki.

Nakładając podkład na twarz pocieraj pędzlem skórę ruchami okrężnymi. Od sposobu nakładania bardzo zależeć będzie wygląd makijażu. Zacznij od policzków i kieruj się w kierunku brzegu twarzy. Podkład nie powinien być na twarz posypywany, lecz wcierany aby mógł związać się z nawilżoną skórą. Im bardziej wcierasz tym mocniejsze uzyskasz krycie.

Gdy osiągniesz pożądany efekt, zastosuj puder wykończeniowy. Nakładaj go w ten sam sposób jak podkład. Kobiety stosujące podkłady mineralne czasem skarżą się na ich trwałość. Typowym błędem w tym przypadku jest niezastosowanie pudru wykończeniowego.

Dodaj komentarz