Co to są pędzle Kabuki?

Pędzle kabuki to narzędzie niezastąpione w każdym zestawie do makijażu. Nosisz róż lub bronzer, pędzle Kabuki sprawią, że nałożysz je łatwo i równomiernie. Utrzymanie tych w pędzli w czystości pomoże nałożyć mniej kosmetyku uzyskując odpowiednie krycie. Niezależnie czy jesteś profesjonalną stylistką czy zwykłą konsumentką która lubi eksperymentować z nowymi technikami, zaopatrzenie się w pędzel Kabuki może być dobrym pomysłem.

Pędzel kabuki jest pędzlem do makijażu z krótką główką i krótkim trzonkiem. Główka jest zwykle zaokrąglona lub płaska z zaokrąglonym brzegiem. Nazwa pędzli pochodzi o rodzaju japońskiego teatru, w którym aktorzy noszą mocny stylizowany makijaż. Ten rodzaj pędzli jest zwykle używany to nakładania suchego makijażu w postaci pudru jak podkład czy róż mineralny. Z powodu swojego rozmiaru i kształtu pędzle Kabuki są znakomite w nakładania okrężnym ruchem skoncentrowanej ilości produktu. Świetnie nadają się gdy chcemy uzyskać wyglądające naturalnie całkowite krycie.

Pędzle do makijażu kabuki są niezwykle przenośne i łatwe w przechowywaniu z powodu swoich niewielkich rozmiarów w porównaniu z innymi rodzajami pędzli. Należy przechowywać je w chłodnym i suchym miejscu.
Tradycyjnie główka pędzla wytwarzana była z miękkiego włosia zwierzęcego, najczęściej koziego. Dzisiaj z powodów środowiskowych często używa się taklonu lub innego włókna syntetycznego.
Czyść pędzle kabuki z niezużytego pigmentu opukując o grzbiet dłoni. Susz dokładnie ręcznikiem papierowym. Unikaj wykręcania, a będą służyć ci bardzo długo

Dodaj komentarz