Błyszczyki mineralne

Błyszczyk mineralne to rodzaj kosmetyku sprzedawanego jako bardziej naturalna i zdrowa wersja swojego konwencjonalnego odpowiednika. Niektóre linie produktów do makijażu produkowane głównie z minerałów jak kremy do ust i błyszczyki w takich kolekcjach reklamowane są jako bardziej miękkie w odczuciu. Błyszczyk mineralny może również nawilżać wargi bardziej niż tradycyjny. Wciąż jednak spotyka się sceptycyzm co do naturalności składników z których produkowane są błyszczyki oraz tego czy rzeczywiście lepsze są dla skóry. Dla wielu barierą staję się również nieco wyższa cena tych produktów.

Błyszczyk do ust jest uważany za mineralny jeśli nie zawiera pewnych składników, które stosowane są w tradycyjnych błyszczykach, takich jak barwiki, parabeny i konserwanty, które mogą podrażniać wrażliwą skórę. Związki chemiczne zawarte w konwencjonalnych kosmetykach kolorowych wargi mogą powodować, że wargi wyglądać będą nienaturalnie i dawać poczucie suchości. Brak syntetycznych związków chemicznych w błyszczykach mineralnych pomaga zmniejszyć te odczucia a nawet poprawić poczucie miękkości warg.

Podczas gdy kosmetyki mineralny nie zawierają pewnych składników chemicznych, pewne specyficzne pdorukty jak błyszczyki do ust zawierają składniki nieużywane w makijażu tradycyjnym. Niektórzy producenci dodają do nich antyutleniaczy takich jak witaminy A i E by wzmocnić efekt gładkości skóry. Inni w tym celu dodają oleju kokosowego.

Większość użytkowników przekonuje się, że makijaż mineralny jest bezpieczniejszy dla skóry niż ten bazujący na składnikach syntetycznych. Jest to szczególnie ważne dla ludzi skarżących się na różnego rodzaju problemu skórne jak egzema, trądzik lub tych ze skórą wrażliwą. Jednym z potencjalnie podrażniających składników obecnych w niektórych błyszczykach mineralnych jest chlorek tlenek bizmutu. Składnik dodawać ma dodatkowy połysk.

Niektóre błyszczyki tradycyjne oraz mineralne mają wspólne składniki takie jak tlenki żelaza i cynku. Tlenek cynku działa jako naturalna ochrona przeciwko substancjom powodującym stany zapalne. Składniki te nie są naturalne, lecz są syntetyzowane w celu zastosowania ich w kosmetykach różnego rodzaju. Tutaj różnica może dotyczyć technologi produkcji gdzie w przypadków błyszczyków mineralnych zwykle minimalizuje się ilość składników syntetycznych.

Cena mineralnych produktów do makijażu jest zazwyczaj wyższa niż ich tradycyjnych odpowiedników. Biorą pod uwagę, że korzyści z używania błyszczyków mineralnych nie dla wszystkich muszą być ewidentne, wielu konsumentów nie decyduje się wydawać na nie więcej pieniędzy. Konsumenci powinni brać tutaj pod uwagę rodzaj skóry oraz jej wrażliwość.

Dodaj komentarz